33°C
ANTALYA HAVA DURUMU33°C Çok Bulutlu
BİZE ULAŞIN telefon

Başkanın Mesajı

- +

Mevlüt Yeni-AGF Genel Başkanı 

         

ÖZGÜR BAĞIMSIZ VE GÜÇLÜ MEDYA..

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) ailesi olarak kurulduğumuz 12 Eylül 2013 yılından beri gerek bölgemizde gerekse ülkemizde meslektaşlarımızın ve yayın kuruluşlarımızın dertlerini dert edinip sorunların çözümü için emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz.

Gece gündüz demiyor her nerede bir sorun yaşanıyorsa oraya koşuyoruz. Hemen her ay bir bölgemizde yönetim kurulu toplantısı yaparak Akdeniz Bölgesin de görev yapan meslektaşlarımızın sorunlarını masaya yatırıp daha sonra ziyaret ettiğimiz kentin yöneticilerine giderek çözüm yolları aradık aramaya da devam ediyoruz.

Kısa adımız AGF olan Akdeniz Gazeteciler Federasyonumuzun çatısını oluşturan Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC), Isparta Gazeteciler Cemiyeti (IGC), Burdur Gazeteciler Cemiyeti(BGC), Osmaniye Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti (OCGC), Yeni Hatay Gazeteciler Cemiyeti (YHGC), Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyetleri(KBGC), Akdeniz Gazete Sahipleri Derneği (AGSD) Yavru Vatanımız KKTC’yi temsilen de Kıbrıs Türk Turizm Yazarları Derneğimizle birlikte geride bıraktığımız zaman dilimi içinde pek çok projeye imza koyduk.

Kurucusu ve önemli bir parçası olmaktan onur duyduğumuz Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu bünyesinde arkadaşlarımla birlikte yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyoruz. Bu sayede bölgede çözemediğimiz genel sorunlarımıza TGK çatısı altında çözüm yolları arıyoruz.

Çözümü için peşinde olduğumuz yığınla mesleki sorunlarımız var. Çoğu meslektaşımız asgari ücretle çalışıyor. Sendikasızlık zaten başlı başına bir sorun. Anadolu basınının yaşamsal kaynağı olan ilan-reklam ve diğer gelir kaynakları her geçen gün daralıyor. Bu konularda Anadolu basınını Basın İlan Kurumu’nda temsil eden Genel Başkanımız Nuri Kolaylı, Mustafa Arslan ve Şevket Erzen arkadaşlarımızla omuz omuza büyük bir gayret içinde çalışıyoruz.

Elbette derdimiz sadece mesleki sorunlarımızla sınırlı değil. Ülkemizde yaşanan her sorun bizim sorunumuz, bizim derdimizdir. Türkiye’mizin güçlenmesi için özgür, bağımsız ve güçlü medyaya ihtiyacı vardır. Güçlü ve özgür medya demek güçlü ve tam bağımsız TÜRKİYE demekdir.

Ülke olarak dışarıda daha güçlü bir şekilde anlatmaya tanıtıma ihtiyacımız var. Devletimizin içeride ve dışarıda verdiği mücadeleye medya olarak bizimde destek vermemiz lazım. Bu manada TGK’da üstlendiğim Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevi de son derece önemli ve omuzlarımdaki yükü ve sorumluluğu arttırıyor.

Sonuç olarak başta mesleki sorunlarımız olmak üzere ülkemiz ve milletimiz için her zamankinden daha çok çalışmamız gerektiğini biliyoruz.

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu ailesi olarak, 5 dönemdir liderliğini sürdürmekten onur duyduğum Antalya Gazeteciler Cemiyeti ve bölge cemiyetleri ve meslektaşlarımız adına federasyonumuza duyduğunuz güven ve verdiğiniz destekler için şükranlarımı sunuyorum.

Barış içinde esen kalın…