33°C
ANTALYA HAVA DURUMU33°C Çok Bulutlu
BİZE ULAŞIN telefon

Bizden Haberler

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu 3. Olağan Genel Kurulunu Gerçekleştirdi

- +

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) 3. Olağan Genel Kurulunu 9 Kasım Cumartesi Antalya’nın Kemer ilçesi Fame Residence otelde yapılan toplantıyla gerçekleştrdi.

Genel kurula Antalya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye, Burdur, İsparta, Alanya ve Akdeniz Gazete Sahipleri Derneği delegeleri katıldı. İki dönemdir AGF başkanlığı yapan Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni yeniden oy birliği ile 3 yıllığına Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı seçildi.

Mevlüt Yeni kongrede delegelere hitaben yaptığı konuşmada kendisini 3, dönemde de yeniden genel başkanlığına seçtikleri için delegelere teşekkür etti.

Yeni, ‘Kuruluşumuzdan bu yana emeği geçen bugünlere gelmemizde bize destek olan herkese çok teşekkür ediyorum. AGF Akdeniz bölgesinin medya çatı örgütüdür. Biz ye iç gez Federasyonu veya Cemiyetleri değiliz. Bölgedeki meslektaşlarımızın sorunları, dertleri bizim derdimizdir, diyerek yola çıktık. Geride kalan 6 yıllık süre içinde ayağına gitmediğimiz meslektaşımız ilimiz kalmadı. Türk basının ayrışmaya değil, bir olmaya birlik olmaya ihtiyacı vardır. Tabela cemiyetleri oluşturarak sektörümüzün sorunlarını çözeceğiz diyenlere itibar etmeyin. Onların tek derdi kendilerine bir kimlik yaratarak oluşturdukları güdük yapılarla yiyip içip gezmektir. Piyasa da itibarı olmayan insanların işi değildir mesleğimize itibar kazandırmak. Bölücülük yaparak, illerde ilçelerde kendilerine tabela cemiyetcikleri kurdurarak sorunlar çözmek imkansızdır. Var olan yapılardan koparak dernek kuranlara dikkat edin, ya gazetecilikten uzaklaşmış, meslekle alakası ilgisi olmayan başkaca işler peşinde koşan menfaatci tiplerdir. Ya da mevcut örgütlerde tutunamayan, yönetimlere bir türlü giremediği için kendilerine kimlik yaratmak için çabalayan kişilerdir. Akdeniz Gazeteciler Federasyonu ihtiyaçtan doğmuş, kurulmuş çalışan koşan aktif bir meslek federasyonudur. Kimsenin rakibi değil, hele birilerinin arka bahçesi de değildir. Bölgesel ve ulusal sorunların çözümü için kurucusu olduğu Türkiye Gazeteciler Federasyonu çatısı altındaki meslektaşları ile birlikte, gönüllü olarak çalışmaktadır.’dedi.

Başkan Yeni,’ AGF sadece kendi sektörünün sorunlarına değil var olduğumuz bölge ve illerin tanıtımına, sorunların çözümüne katkı koymak adına elini değil gövdesini taşın altına koyan bir kurumdur. Lafla sözle, kağıt üstünde kınama yaparak meslek sorunu çözülmez. Kentlerimizi yönetenler, seçilmişler ve Ankara ile diyalog kurarak sorunlarımızı çözmeye çalışıyoruz.’ diye konuştu.

Kongremizin divan başkanlığını Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Sefa Özdemir, divan başkan vekilliğini kurucu üyelerimizden Abdulkadir Kalender, katip üyelikleri ise Ali Cihangir ve Rasim Gündüz yaptı.

Kongreye Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Sivil Toplumla İlişkiler Antalya İl Müdürü Hüseyin Kurtay katılarak delegelere hitaben medyanın önemi üzerine birer konuşma yaptılar.

Yapılan seçimler neticesinde Genel Başkanlığa oy birliği ile Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve aynı zamanda Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Yeni seçildi.

Mevlüt Yeni’nin 3 yıl başkanlığını yürüteceği AGF yönetim kadrosu söyle oluştu.

Yönetim Kurulu Asil

1. Şevket Karahan (Isparta)

2. Ali Cihangir(Osmaniye)

3. Ahmet Yetişen(Hatay)

4.Ahmet Duran Yenigün(Akdeniz Gazete Sahipleri)

5. Gaye Coşkun (Alanya)

6. Didem Gürses(Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti)

7. Adnan Taraşlı(Burdur)

8. Arslan Deveboylu(Kahramanmaraş)

Yönetim Kurulu yedek:           

1. Şükrü Tozluklu

2. Mehmet Ali Gürses

3. Arzu Erkorkmaz

4. Sinan Çeviren

5. Gülsüm Gözenler

Denetleme Kurulu Asil 

1. Kürşat Tuncel

2. Bostan Yılmaz

3. Suat Ekiz

Denetim Kurulu Yedek

1. Saffet Yenigün

2. Sedat İskenderoğlu

3. Seda Kara

Disiplin Kurulu Asil

1. Abdülkadir Kalender

2. Ercan Taraşlı

3. Lütfi Taner Deniz

Disiplin Kurulu Yedek 

1. Şükran Sibel Atasoy

2. Emre Altuğ

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Delegeleri 

1. Mevlüt Yeni

2. Ali Cihangir

3. Şevket Karahan

4. Ahmet Yetişen

5. Ahmet Duran Yenigün

6. Gaye Coşkun

7. Didem Gürses

8. Adnan Taraşlı

9. Arslan Deveboylu

10. Abdülkadir Kalender

11. Şükrü Tozluklu

12. Şükran Sibel Atasoy

13. Bostan Yılmaz

14. Sinan Çeviren

15. Fazıl Tunç

16. Birol Bebek

17. Kürşat Tuncel

18. Arzu Erkorkmaz

 

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.