33°C
ANTALYA HAVA DURUMU33°C Çok Bulutlu
BİZE ULAŞIN telefon

Ziyaretler

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu

AGF yönetimi Vali Günaydın’ı ziyaret etti

- +

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) Başkanı Mevlüt Yeni, yönetim kurulu üyeleri ve AGF il temsilcileri, Isparta Valisi Şehmus Günaydın’ı makamında ziyaret ettiler.

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) yönetimi ayrıca Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı ile görüştü.

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni ile yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu ziyarette gündeme ilişkin konular konuşuldu. Başkan Yeni, Vali Günaydın’a yerel basına vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti.

AGF Yönetim Kurulu Başkanı ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, AGF Başkan Yardımcısı ve AGF Burdur temsilcisi Adnan Taraşlı, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, Kıbrıs Türk Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği Başkanı Nazmi Pınar, Osmaniye Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Cihangir, Akdeniz Gazete Sahipleri Derneği Başkanı Ahmet Duran Yenigün, AGF Başkan Yardımcısı ve Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Karahan’ın bulunduğu ekibin , Vali Günaydın’ı ziyaretinde özellikle eğitim ve madde bağımlılığına dikkat çekildi.

Vali Günaydın, gençlerin kötü alışkanlıklardan korunması, sağlıklı bir hayat sürmeleri için gazetecilerin de yaptıkları haberlerde bu konula dikkat çekmesini istedi. Vali Günaydın, “Isparta basını ile iyi bir teşviki mesaimiz var. Halkın ve gençlerin bilinçlendirilmesi noktasında özellikle eğitim ve madde bağımlığına ilişkin haberlerin yapılması önemli. Şimdiden alınacak önlemler ileride doğacak büyük sorunların da önüne geçecektir. Bu nedenle aileleri uyaran, gençlerin dikkatini çekecek haber ve yazıların basında yer alması bizim önemli” diye konuştu.

Ziyarette bulunan gazeteciler, basının her zaman üzerine düşeni yapmaya gayret ettiğini belirterek, illerin bu tür duyarlılık gerektiren konularda işbirliği içinde hareket edeceğine vurgu yaptılar.

Yönetimi ardından Süleyman Demirel

Üniversitesi (SDÜ) Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı’yı ziyaret etti. Yapılan görüşme sonrası Başkan Mevlüt Yeni ve Başkan Şevket Karahan, Süleyman Demirel Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo ve TV kanalına konuk oldu.

 

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.