11°C
ANTALYA HAVA DURUMU11°C Parçalı Bulutlu
BİZE ULAŞIN telefon

Bizden Haberler

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu

AGF Osmaniye’de toplandı.

- +

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) Yönetim Kurulunun haziran ayı toplantısı, Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti ev sahipliğinde Osmaniye’de yapıldı.

Yönetim Kurulu üyeleri Valilik ziyaretinin ardından Cebelibereket Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek Osmaniyeli gazetecilerin sorunlarını dinledi.

AGF Başkanı Mevlüt Yeni, amaçlarının, mesleğin sorunlarına, sıkıntılarına yerinde çözüm üretmek olduğunu söyledi ve şunları söyledi, “Bizim bölgemizdeki basın sorunlarının diğer bölgelerdeki sorunlardan farkı yok ama ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Vatanını, milletini, ülkesini seven aydın, ilerici görüşe sahip ve ülkesini seven gazetecilere ülkenin ne kadar ihtiyacı olduğunu hele hele böyle zamanlarda, böyle dönemlerde daha iyi gördük, daha iyi anladık. Sözde vatanseverlere değil, özde vatanseverlere ihtiyacımız olduğunu her daim görüyoruz. Dolayısıyla sadece gazetecilerin sorunlarını kendilerine dert edinen değil, bölgenin de sorunlarını kendisine dert edinen bir gazetecilik anlayışımız var.” diye konuştu.

Ziyarete eşlik eden Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı  Sefa Özdemri ise, Osmaniye Cebelibereket Gazeteciler Cemiyetinin Akdeniz Federasyonu içerisinde önemli bir konumda olduğunu söyledi.

Basın olarak zor bir dönemden geçildiğini ifade eden Özdemir, “Son 10 yılda Türk basınında yeni bir yapılanmanın olduğunu söyleyebiliriz. Kimine göre bu basın üzerindeki baskı arttı. Kimine göre ise bu yeniden yapılanma olması gerektiği gibi oldu.” dedi.

Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Cihangir  de federasyon toplantısına ev sahipliği yapmaktan mutlu olduğunu kaydetti.

Federasyon ve konfederasyonun önemli çalışmalara imza attığını dile getiren Cihangir, “Geçmişe baktığımızda çok yol kat ettiğimizin farkına varıyoruz. Yılların eksikliklerini 3-4 yılda bir federasyon, konfederasyon toparlayamaz. Önemli kazanımlar elde edildi ama daha yapılacak çok işimiz var. Bunun için hep birlikte mücadelemizi sürdürmeliyiz.” ifadelerini kullandı

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.